Jaunākie rezultāti: Latvijas dalība Apvārsnis 2020

Apvārsnis 2020 atbalstītie projekti

Detalizēts atbalstīto projektu saraksts Dokuments

Veiksmes stāsti: Apvārsnis 2020 projekti ar Latvijas dalībniekiem

  1. ES finansētie pētnieki cenšas uzlabot ar drudzi slimojošo pacientu diagnostiku un ārstēšanu, identificējot jaunus biomarķerus, kuri var atšķirt baktēriālo no vīrusu infekcijas. Pēc biomarķieru atklāšanas, tos novērtēs dažādos Eiropas veselības aprūpes modeļos. 
  2. Naftas un gāzes vadu pārbaudes un uzturēšanas uzlabošana. ES finansēto pētnieku izstrādātās jaunās testēšanas un uzturēšanas metodes naftas un gāzes cauruļvadiem palīdz nodrošināt uzticamību un drošību plašajiem cauruļvadu tīkliem, kas ir būtiski Eiropas energodrošībai. 
  3. Labāku iekšējo procesoru izveide. ARTEMIS / ECSEL-JU un nozares līdzfinansētais projekts EMC2 ir izstrādājis instrumentus, lai reāllaika lietojumu jauktas kritiskās versijas palaistu daudzcentru skaitļošanas sistēmās, kas palielina efektivitāti, vienlaikus saglabājot drošību un funkcionalitāti. 
  4. ES un nozares finansētais projekts ir izveidojis vismodernāko programmatūru, kas automatizē komunikāciju starp digitālajām ierīcēm, kurās ir interneta pieslēgums, kas, potenciāli samazina tehniskās izmaksas par 75% vai pat vairāk. Programmatūra jau tiek izmantota visā Eiropā, ietaupot patērētāju naudu. 
  5. Nulles izmešu prāmis. Tas ir ātrs. Tas ir zaļš – un tā nav tikai korpusa krāsa! ES finansētie pētnieki ir izstrādājuši akumulatora elektrisko piepilsētas prāmi, kas var sasniegt līdz pat 30 mezgliem lielu ātrumu, kuru daudzi uzskatīja par neiespējamu šādam kuģim.
  6. Digitālās tehnoloģijas uzlabo drošību jūrā. ES finansētais projekts ir globālās komunikācijas platformas izveide, kā arī digitālo standartu uzlabošana laika ziņu, jūras karšu un citu līdzekļu izmantošanai, lai veicnātu saziņu un drošību jūrā. 
  7. Izolācijas atjaunošana energoefektīvām vēsturiskām ēkām. Daudzas vēsturiskās ēkas Eiropā nav energoefektīvas. Tagad ES finansētie pētnieki izstrādā tīmekļa rīku, kā uzstādīt iekšējo siltumizolāciju vēsturiskās ēkās tā, lai tās saglabā savu mantojuma vērtību un samazina enerģijas patēriņu. 
  8. Integrācijas veicināšana, pārdomājot Eiropas mantojumu. ES finansētie pētnieki pārdomā kontinenta mantojumu. Mērķis ir attīstīt identitātes skatīšanas veidus, kas novērš neapmierinātību. 
  9. Jauns standarts pilsoņu līdzdalībai politikā. Mums visiem ir viedoklis par to, kādu mēs vēlamies redzēt sabiedrību. Un mēs visi dzīvojam pasaulē, kas ir pieņemto politiku rezultāts. ES finansētais projekts ļauj Eiropas iedzīvotājiem pētniecības programmā izvirzīt viņem vēlamo nākotnes modeli. 
  10. Augsto tehnoloģiju vārti uz drošu un draudzīgu Eiropu.Jauna modulāra, automatizēta vārtu sistēma, ko izmanto sauszemes, jūras un gaisa robežās nodrošina pastiprinātu drošību, ļaujot ceļotājiem ātri un efektīvi šķērsot robežas. 
  11. Veicina pētījumus par vēzi. Jaunā pretvēža ārstēšanas metožu izstrāde ir dārga, un valstu, publiskā finansējuma organizācijas visā Eiropā šim uzdevumam piešķir ievērojamus līdzekļus. Savu pētniecības programmu saistīšana palīdz nodrošināt to, ka šie līdzekļi tiek izmantoti, lai panāktu vislabāko rezultātu.
  12. Zinātnisks atbalsts bioloģiskās daudzveidības pārvaldībai. ES finansētais projekts ESMERALDA izstrādā veidus, kā novērtēt Eiropas bioloģiskās daudzveidības ekosistēmas. 
  13. Saglabāt Eiropas mežu neizmantoto vērtību. ES finansētie pētnieki ir identificējuši kā neizmantotu tādu komerciālo potenciālu kā ezeri, sēnes, rieksti un augi, kas aug Eiropas mežos, šis ir veids, kā radīt izaugsmi un radīt jaunas darba vietas. 

Pārskati par dalību programmā Apvārsnis 2020

  •  līdz 09.01.2018
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2018. gada 9. janvārim.
  • līdz 31.07.2018
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2018. gada 31. jūlijam.
  • līdz 01.03.2019.
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2019. gada 1. martam
  • līdz 24.07.2019.
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2019. gada 24. jūlijam
  • Līdz 14.01.2020.
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2020. gada 14. janvārim
  • ​​​​​​​Līdz 30.06.2020.
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2020. gada 30. jūnijam
  • ​​​​​​​Līdz 07.01.2021.
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2021. gada 7. janvārim
    • Pārskatā iespējams iepazīties ar datiem un to analīzi par Latvijas institūciju, pētnieku un uzņēmumu dalību Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 apakšprogrammās visos trīs pīlāros: Zinātnes izcilība, Vadošā loma rūpniecībā un Sabiedrības izaicinājumi laika posmā no 2014. gada līdz 2022. gada 31. janvārim

 

Latvijas dalības izvērtējums programmas Apvārsnis 2020 vidusposmā (2014. – 2017. gads)​​​​​​​