VPP Valsts pētījumu programma
Ilustratīvs attēls no Biophot pasākuma RTU

20. martā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā notika tīklošanās pasākums “BioPhoT radars”. Tas pulcēja vairāk nekā 80 zinātniekus un industrijas pārstāvjus kopīgu inovatīvu projektu attīstīšanai un jaunu sadarbības iespēju veidošanai, ko turpmāk realizēt ar Valsts pētījumu programmas (VPP) platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” jeb “BioPhoT” palīdzību. 

Tīklošanās pasākuma “BioPhoT radars” mērķis bija veicināt sadarbību starp pētniecības organizācijām un uzņēmumiem, lai attīstītu jaunus un perspektīvus projektus biomedicīnas un fotonikas jomās. Dalībnieki piedalījās “ideju sprintā”, kurā zinātnieki kodolīgi prezentēja savas inovatīvās idejas, savukārt industrijas pārstāvji dalījās ar sev aktuālajām tēmām un izaicinājumiem. Interaktīvais tikšanās formāts veicināja jaunu ideju rašanos un aktīvu tīklošanos, kas palīdzēja iezīmēt jaunus potenciālus sadarbības projektus un stiprināt nodibinātos kontaktus. 

Drīzumā gaidāmi platformas “BioPhoT” nolikuma un pirmā projektu pieteikumu posma izsludināšana. Pieteikties aicināti biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu, elektronikas, elektrotehnikas un tehnoloģiju un inženiersistēmu nozaru pētnieki un zinātņietilpīgu ideju autori. 

“BioPhoT” platforma būtiski atšķiras no līdzšinējās pieejas valsts finansējuma piešķiršanā, nodrošinot mērķtiecīgāku atbalstu inovatīviem projektiem biomedicīnas un fotonikas tehnoloģiju jomās. Finansējuma piešķiršanas procesā īpaši tiks vērtēts tirgus pieprasījums pēc izstrādātās tehnoloģijas, industrijas atbalsts un interese par tās attīstību. Finansējamo projektu atlases process sāksies ar prezentāciju industrijas ekspertu panelim, kas nodrošina sākotnējo izvērtējumu un palīdz identificēt perspektīvākās inovācijas. 

Projektu realizētājiem tiek izvirzītas vairākas būtiskas prasības: projektu izpildes termiņš nedrīkst pārsniegt 12 mēnešus, un maksimālais pieejamais finansējums vienas idejas īstenošanai ir 200 tūkstoši eiro. Īpašs uzsvars tiek likts uz tehnoloģiskās gatavības līmeņa (TRL) paaugstināšanu. Turklāt dalībniekiem tiek nodrošināts regulārs mentoru atbalsts, un novērtējums tiek veikts ne tikai pēc TRL, bet arī pēc kopējā inovācijas realizēšanas līmeņa (IRL). 

 

 

Nr. IVPP-EM-Inovācija-2024/1-0002 “Ilgtermiņa valsts pētījumu programmas projekts “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai”

Valsts pētījumu programmas logo