2025. gada 1. jūlijā Latvijas Zinātnes padome un Latvijas Organiskās sintēzes institūts organizēja informatīvu semināru pētniecības organizācijām, kuras gatavojas iesniegt pilno pieteikumu platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” (BioPhoT) projektu konkursa otrajā vērtēšanas kārtā.
Seminārā dalībnieki tika iepazīstināti ar pilna pieteikuma izstrādes prasībām, vērtēšanas kritērijiem un veidlapu aizpildīšanas kārtību Nacionālajā zinātniskās darbības informācijas sistēmā (NZDIS). Tika arī atbildēts uz iepriekš iesūtītajiem jautājumiem un sniegti praktiski ieteikumi kvalitatīva projekta noformēšanai.
Par BioPhoT projektu
BioPhoT ir Ekonomikas ministrijas ilgtermiņa valsts pētījumu programmas ietvaros izveidota platforma, kuras mērķis ir atbalstīt un attīstīt augstas pievienotās vērtības pētniecības un inovāciju projektus (PIP) Latvijā. Platforma fokusēta uz zināšanu pārnesi un praktiski pielietojamu risinājumu radīšanu biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu, elektronikas un inženiersistēmu jomās.
Projekta mērķis ir veicināt jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādi ar augstu inovāciju potenciālu, uzlabot terapijas pieejamību, attīstīt diagnostikas un ārstniecības metodes, kā arī paaugstināt Latvijas zinātnes kapacitāti un konkurētspēju. Vienlaikus programma paredz arī ciešu sadarbību starp zinātniekiem un industrijas pārstāvjiem, lai komercializācijas ceļš kļūtu efektīvāks un stratēģiski pamatots.
Otrās kārtas pieteikumu vērtēšana
Pēc 1. kārtas izvērtējuma dalībai 2. kārtā virzīti 36 pieteikumi, kuri tika novērtēti vismaz ar 14 punktiem (maksimāli iespējamais punktu skaits – 17,6). Otrajā kārtā projekta pieteicējiem jāiesniedz pilns projekts ar detalizētu izstrādes plānu, kas tiks vērtēts pēc trim galvenajiem kritērijiem:
-
Zinātniskā izcilība
-
Ietekme
-
Projekta īstenošanas iespējas
Pieteikumi iesniedzami līdz 2025. gada 11. jūlija plkst. 23.59 NZDIS sistēmā: https://sciencelatvia.lv
Noderīgi materiāli
Papildu informācija un veidlapas pieejamas arī BioPhoT projekta sadaļā OSI tīmekļa vietnē.