15. un 16. maijā Rīgā norisināsies “Deep Tech Atelier 2025” – lielākais zinātnē balstīto tehnoloģiju nozares pasākums Baltijā, kas pulcēs zinātnes, uzņēmējdarbības un politikas līderus, lai runātu par tehnoloģiju attīstību, inovāciju pārnesi un zinātnes ietekmi uz sabiedrību.
Konferences galvenie akcenti
Divu dienu garumā konference piedāvās plašu saturu trīs tematiskajās skatuvēs – Deep Tech, Deep Frontier un Growth, kā arī vairākos paralēlos side event pasākumos.
Programmā:
-
Starptautiski eksperti no zinātnes, industrijas un politikas
-
Startup konkursi un investoru diskusijas
-
Tēmas no mākslīgā intelekta un kvantu tehnoloģijām līdz kosmosa un aizsardzības inovācijām
-
Semināri par zinātnes komercializāciju, IP aizsardzību un komunikāciju
Papildu informācija par konferenci: https://deeptechatelier.com/
Latvijas Zinātnes padome @DeepTechAtelier 2025
Latvijas Zinātnes padome šī gada Deep Tech Atelier konferencē piedalīsies ar vairākām nozīmīgām aktivitātēm, kas izgaismo zinātnes lomu sabiedrības attīstībā, inovāciju pielāgošanu globālajiem izaicinājumiem un zinātnes komunikācijas nozīmi digitālajā laikmetā.
Paneļdiskusija par inovācijām sarežģītos apstākļos: Latvijas Zinātnes padomes direktore Lauma Muižniece aicina uz diskusiju, kurā eksperti analizēs Eiropas “inovāciju paradoksu”, aplūkos Ukrainas pieredzi un spriedīs par to, kā saglabāt līdzsvaru starp drošību un sabiedrības ilgtermiņa attīstības mērķiem.
Praktisks side event – Horizon Europe finansējuma laboratorija: LZP Apvārsnis Eiropa kontaktpunktu komanda piedāvā konkrētus padomus, rīkus un pieredzes stāstus par to, kā zinātniekiem un inovatīviem uzņēmumiem veiksmīgi virzīt savas idejas ES finansējuma programmā Horizon Europe.
Diskusija par zinātnes komunikāciju sociālajos medijos: Vai un kā zinātniekiem vajadzētu uzrunāt sabiedrību sociālajos tīklos?Aicinām uz sarunu par auditorijas sasniedzamību, dialoga iespējām un uzticības veidošanu sabiedrībā digitālajā laikmetā.
16. maijs | 14:30 - 15:05 | Deep Tech Stage |
Paneļdiskusija: Inovācijas sarežģītos apstākļos – izaugsmes pārvērtēšana ģeopolitisko nenoteiktību laikmetā
Latvijas Zinātnes padomes direktore Lauma Muižniece aicina uz paneļdiskusiju, kurā tiks meklētas atbildes uz jautājumu: kā inovāciju sistēmas var pielāgoties pieaugošajām aizsardzības un drošības vajadzībām, vienlaikus saglabājot orientāciju uz sabiedrības ilgtermiņa mērķiem?
Diskusijas centrā būs Eiropas “inovāciju paradokss” – augsta līmeņa zinātniskie rezultāti, bet nepietiekama to komercializācija –, kā arī mācības, kas gūtas no Ukrainas pieredzes inovāciju ieviešanā kara apstākļos. Eksperti no zinātnes, diplomātijas un industrijas apspriedīs finansējuma trūkumus, stratēģisko koordināciju un Eiropas spēju reaģēt uz globālajiem izaicinājumiem.
Dalībnieki:
-
Dr. Lauma Muižniece, Latvijas Zinātnes padomes direktore
-
Rainer Kattel, profesors un Inovāciju un sabiedriskās vērtības institūta vadītājs, University College London
-
Mariia Krasnoshchok, Inovāciju ekosistēmu un zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju (STI) sadarbības speciāliste
-
Harri Mäki-Reinikka, Somijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks
-
Līga Ellere, SIA "Exonicus Europe" izpilddirektore
16. maijs | 13:00 - 14:00 | Side Event @DTA |
A Horizon Funding Lab: Tips, Tools & Success Stories
Aicinām uz praktisku un iedvesmojošu pasākumu par to, kā veiksmīgi virzīt zinātņietilpīgas idejas Horizon Europe programmā — no idejas līdz finansējumam, partnerībām un īstenošanai!
Pasākumā dzirdēsiet vērtīgus padomus no nozares ekspertiem, uzzināsiet par finansējuma piesaistes iespējām, kā arī iepazīsieties ar vietējo uzņēmumu pieredzes stāstiem.
Programma:
- Introduction and welcome words, Lāsma Brenca
- Proposal Tips & Tricks, Ágata Horwacik
- Pitching skills for science-intensive ideas, Aiga Salmiņa
- Real-life example: WatchBuilt and Catalyco, Aija Hermane-Sabule
Papildu informācija: https://deeptechatelier.com/day/day-2-2025/#popup=3578
| Reģistrējies dalībai pasākumā |
15. maijs | 15:00 - 15:30 | Growth Stage |
Vai zinātniekiem jāuzrunā sabiedrība sociālajos medijos?
Visvienkāršākā atbilde būtu – nē, nav obligāti. Taču ko darīt, ja tieši tur atrodas lielākā daļa auditorijas – cilvēki, kurus varam sasniegt, uzrunāt, iesaistīt dialogā un veidot noturīgu saikni, kas balstīta uzticībā?
Zinātniekiem ir trīs izvēles: iesaistīties, diskutēt vai ignorēt. Kurš ceļš ir pareizais? Tas atkarīgs no katra paša vēlmes, pieejamā laika un arī spējas atpazīt, vai sarunas biedrs ir atvērts dialogam un gatavs ieklausīties argumentos.
Mēģināsim to izprast DeepTech Atelier ietvaros – iepazīstot auditorijas portretus, analizējot viņu argumentus un izpētot pieejas, kas jau ir mūsu rīcībā.
- Darja Aksjonova, Latvijas Zinātnes padomes Apvārsnis Eiropa Nacionālā kontaktpunkta vecākā eksperte
Latvijas Zinātnes padome būs priecīga satikt ikvienu interesentu Deep Tech Atelier ietvaros!
Aicinām reģistrēties konferencei un pievienoties mūsu rīkotajiem pasākumiem – gan diskusijām, gan praktiskām darbnīcām. Tā būs lieliska iespēja satikt domubiedrus, uzzināt jaunāko par zinātnes un inovāciju attīstību un iesaistīties sarunās par sabiedrībai nozīmīgām tēmām.
| Reģistrācija un programma pieejama: deeptechatelier.com |