PostDoc juanumi

Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšana un progresīvu tehnoloģiju ieviešana kopējā P&A sistēmā” 1.1.1.9. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētījumi” 

PĒTNIECĪBAS PIETEIKUMU PIRMĀS ATLASES KĀRTA

ar saimniecisko darbību nesaistītiem pētniecības pieteikumiem

Paziņojums Latvijas Vēstnesī: 

https://www.vestnesis.lv/op/2024/153.DA5
Paziņojums Euraxess:  https://www.euraxess.lv/jobs/funding/postdoc-latvia-research-program

Specifiskā atbalsta mērķa pasākuma īstenošanu reglamentējošie Ministru kabineta noteikumi: 

Ministru kabineta 2024.gada 9. janvāra noteikumi Nr. 35 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšana un progresīvu tehnoloģiju ieviešana kopējā P&A sistēmā” 1.1.1.9. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētījumi” īstenošanas noteikumi” (turpmāk – pasākuma MK) 

1.1.1.9. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētījumi” atlases kārtas mērķis: 

 

Attīstīt jauno zinātnieku prasmes un palielināt zinātnisko kapacitāti, nodrošinot jauno zinātnieku karjeras uzsākšanas iespējas zinātniskajās institūcijās un pie komersantiem, kā arī pētniecības kompetenču pilnveidošanu, cilvēkresursu atjaunotni un kvalificētu speciālistu skaita pieaugumu. 

Finansējuma apmērs: 

  • Pasākuma ietvaros pieejamais kopējais finansējums ir 39 044 566,60 euro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums – 33 187 881,51 euro, valsts budžeta līdzfinansējums – 4 286 331,09 euro un privātais līdzfinansējums – 1 570 354 euro.  

  • Pētniecības pieteikumu pirmās atlases kārtas ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 17 000 000 euro, no kuriem 3 400 000 euro plānoti fundamentālo pētījumu īstenošanai. 

Pētniecības pieteikumu pirmās atlases kārtas ietvaros tiek atbalstīti tikai ar saimniecisko darbību nesaistītu rūpniecisku un fundamentālu pētniecības pieteikumu īstenošana. 

Projektu iesniegumu atlases īstenošanas veids: 

Atklāta projektu iesniegumu atlase 

Pētniecības pieteikumu iesniegšanas termiņš: 

No 2024. gada 8. augusta  līdz 2024. gada 7. oktobrim plkst. 17.00

 

Pētniecības pieteikuma iesniedzējs: 

Latvijas Republikas Zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēta zinātniskā institūcija (publiska aģentūra, atvasināta publiska persona vai privāto tiesību juridiskā persona) vai augstskola), kas atbilst Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 83. punktā noteiktajai pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas definīcijai. 

Pētniecības pieteikuma īstenošanas veids: 

Pētniecības pieteikumu var īstenot individuāli vai partnerībā ar ārvalsts vai Latvijas zinātnisko institūciju, augstskolu vai komersantu, kas uzņem pēcdoktorantu un nodrošina pieeju infrastruktūrai vai cilvēkresursiem. Sadarbības partneris var gūt ekonomiskās priekšrocības un intelektuālā īpašuma tiesības proporcionāli katra sadarbības partnera ieguldījumam pētniecības pieteikuma īstenošanā. 

 

Pētniecības pieteikuma veids: 

Ar saimniecisko darbību nesaistīts pētniecības pieteikums 

Pētniecības pieteikuma kategorija: 

Rūpnieciskais vai fundamentālais pētījums 

Pētniecības pieteikuma finansējums: 

Pētniecības pieteikuma maksimālais pieļaujamais kopējais attiecināmais finansējums ir 191 700 euro. Pētniecības pieteikumiem maksimālais attiecināmais ERAF finansējuma apmērs nepārsniedz 85 procentus no pētniecības pieteikuma kopējā attiecināmā finansējuma. 

Nepieciešamo līdzfinansējumu 15 procentu apmērā no pētniecības pieteikuma kopējām attiecināmajām izmaksām, nodrošina: 

  • no valsts budžeta finansējuma – ne vairāk kā 10 procentu apmērā; 

  • no citiem pētniecības organizācijas rīcībā esošajiem līdzekļiem. 

 

Pētniecības pieteikuma ieguldījums Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā vai specializācijas jomu attīstībā 

1.1.1.9. pasākuma ietvaros atbalstāmi tikai tādi pētniecības pieteikumi, kas sniedz ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā vai specializācijas jomu attīstībā, tai skaitā starpdisciplināri pētniecības pieteikumi, kas atbilst vismaz vienai no definētajām Latvijas viedās specializācijas jomām: 

3.1. Zināšanu ietilpīga bioekonomika; 

3.2. Biomedicīna, medicīnas tehnoloģijas, biofarmācija un biotehnoloģijas;  

3.3. Viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas; 

3.4. Viedā enerģētika; 

3.5. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas. 

Informatīvais materiāls par RIS 3 pieejams šeit

Pētniecības pieteikuma attiecināmo izmaksu pozīcijas: 

 

 

  • pēcdoktoranta (personāla) atlīdzības izmaksas. 
  • vienas vienības izmaksas, kas ietver: 
    • pētniecības izmaksas (pētniecībai nepieciešamo materiālu iegādes, tehnoloģiju tiesību aizsardzības un ārpakalpojumu izmaksas); 
    • publicēšanās izmaksas; 
    • mācību izmaksas; 
    • tīklošanās pasākumu izmaksas (komandējumi, konferenču dalības maksa un iesaistes izmaksas informatīvajos pasākumos);  
  • vienas vienības izmaksas par pētniecības pieteikuma īstenošanas nodrošināšanai izmantotajiem pētniecības pieteikuma iesniedzēja administratīvajiem un infrastruktūras resursiem, kas var ietvert: 
  • kancelejas preces, biroja piederumus un biroja aprīkojuma nomu vai iegādi; 
  • telpu nomu vai īri, komunālos maksājumus un telpu uzturēšanas izmaksas (t.sk. iestādes koplietošanas telpu un koplietošanas resursu izmantošanas izmaksu proporcionāla segšana); 
  • telekomunikācijas, interneta izmaksas un pasta pakalpojumu izmaksas; 
  • informācijas tehnoloģiju uzturēšanas izmaksas; 
  • pētniecības pieteikuma iesniedzēja atbalsta un vadības personāla atlīdzības izmaksas; 
  • izmaksas, kas nav iekļautas pasākuma MK noteikumu 62.1. un 62.2. apakšpunktā minētajās izmaksas, bet ir nepieciešamas pētniecības pieteikuma rezultātu sasniegšanai. 
  • Mobilitātes nodrošināšanas un ģimenes pabalsta (ja attiecināms) izmaksas, ja mobilitātes ilgums ir vismaz seši mēneši vai vairāk, atbilstoši Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju pamatprogrammas "Apvārsnis Eiropa" Marijas Sklodovskas-Kirī programmas "Pēcdoktorantūras stipendijas" noteiktajai standartlikmei. 
  • Pēcdoktorantam var tikt izmaksāts vienreizējs pabalsts pārcelšanās uz Latviju izdevumu segšanai un papildus vienreizējs pabalsts,  ja uz Latviju pārceļas pēcdoktoranta ģimene, atbilstoši Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju pamatprogrammas "Apvārsnis Eiropa" Marijas Sklodovskas-Kirī programmas "Pēcdoktorantūras stipendijas" noteiktajai standartlikmei. 

Starptautiskā mobilitāte: 

Starptautiskās mobilitātes kopējais ilgumam jābūt vismaz 2 mēneši un var tikt īstenota divu veidu starptautiskā mobilitāte: 

  1. īsā mobilitāte (obligāta) - vismaz 2 mēneši pētniecības pieteikuma īstenošanas laikā (pētniecības izmaksu ietvaros); 

  2. garā mobilitāte (pēc izvēles) - vismaz 6 mēneši pētniecības pieteikuma īstenošanas laikā (ar iespēju saņemt papildus mobilitātes nodrošināšanas izmaksas, lai segtu ar mobilitāti saistītas transporta un uzturēšanās izmaksas, kā arī, ja nepieciešams, pētniecības pieteikumā iesaistītā pētnieka ģimenes pabalsta izmaksas). 

Pētniecības pieteikuma  ilgums: 

Maksimālais īstenošanas periods – 36 mēneši, bet ne ilgāk kā līdz 2029. gada 30. jūnijam.  

Pētniecības pieteikuma iesniedzējs pētniecības pieteikuma īstenošanu uzsāk ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc lēmuma par pētniecības pieteikuma iesnieguma apstiprināšanu pieņemšanas. 

Pētniecības pieteikuma sagatavošana un iesniegšana: 

  • Lai nodrošinātu kvalitatīvu pētniecības pieteikuma veidlapas aizpildīšanu, izmanto pētniecības pieteikuma veidlapas aizpildīšanas metodiku (atlases nolikuma 1. pielikums)  

  • Pētniecības pieteikuma veidlapu aizpilda un iesniedz elektroniski Pēcdoktorantūras pētniecības informācijas sistēmā: https://Postdoc.lzp.gov.lv, pirms tam saņemot pieeju Postdoc informācijas sistēmai: 

Pētniecības pieteikuma iesnieguma atbildīgā persona vai tā pilnvarota persona ne mazāk kā 2 nedēļas pirms pētniecības pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām noslēdz līgumu par Postdoc informācijas sistēmas lietošanu, norādot atbildīgos lietotājus un to lomas (darbinieks (administrācija) (var rediģēt/pārvaldīt visus institūcijas pētniecības pieteikumus), pēcdoktorants (var rediģēt/pārvaldīt savu pētniecības pieteikumu)  un iesniedzējs (var iesniegt pētniecības pieteikumu, apstiprināt). Lai noslēgtu līgumu, pētniecības pieteikuma iesniedzējs aizpilda līguma veidlapu kopā ar tās pielikumu, kas pieejama LZP tīmekļa vietnē www.lzp.gov.lv  un to ar elektronisko parakstu parakstītu nosūta uz pasts@lzp.gov.lv  ar norādi “Līgums par Postdoc informācijas sistēmas lietošanu”. Pēc līguma saņemšanas LZP nosūtīs abpusēji parakstītu līgumu uz institūcijas e-pasta adresi un piešķirs lietošanas tiesības norādītājiem lietotājiem  

  • Pētniecības pieteikuma iesniegumu un tā pielikumus apstiprina pētniecības pieteikuma iesniedzēja atbildīgā persona vai tās pilnvarota persona, Pētniecības pieteikuma iesniegumu sagatavo latviešu valodā, izņemot 4.pielikumu “Zinātniskais apraksts/Research proposal” un 5. pielikumu “Pēcdoktoranta dzīves gājuma apraksts (CV), kas sagatavojami angļu valodā. 

  • Pēc atbildīgās amatpersonas pētniecības pieteikuma iesniegšanas Postdoc informācijas sistēmā, pētniecības pieteikumā izmaiņu veikšana vairs nav atļauta. 

DOKUMENTI

1. Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gadam 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšana un progresīvu tehnoloģiju ieviešana kopējā P&A sistēmā” 1.1.1.9. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētījumi” Pētniecības pieteikumu pirmās atlases kārtas nolikums (turpmāk – nolikums); 

[DOCX]
2. Nolikuma 1.pielikums “Pētniecības pieteikuma iesnieguma aizpildīšanas metodika” ar pielikumiem:  [DOCX]
  • 2.1. metodikas 1.pielikums “Pētniecības pieteikuma iesniedzēja apliecinājums” 
  • 2.2. metodikas 2. pielikums “Zinātniskais apraksts/Research project proposal” (aizpildāms angļu valodā) 
    • metodikas 2.1. pielikums “Zinātniskais apraksts /Research project proposal” aizpildīšanas metodika 
  • 2.3. metodikas 3.pielikums “Pēcdoktoranta apliecinājums par dubultfinansējumu” 
  • 2.4. metodikas 4.pielikums “Pēcdoktoranta mobilitātes apliecinājums” 
  • 2.5. metodikas 5.pielikums “Zinātniskās institūcijas finanšu apgrozījuma pārskats par 2021., 2022. un 2023. gadu 
3. Nolikuma 2.pielikums “Pētniecības pieteikumu administratīvās, atbilstības un iznākumu rādītāju kvalitātes vērtēšanas metodika”;   [DOCX]
4. Nolikuma 3.pielikums “Pētniecības pieteikuma zinātniskās kvalitātes vērtēšanas vadlīnijas un kritēriji”;  [DOCX]
5. Nolikuma 4. pielikums “Līgums par pētniecības pieteikuma īstenošanu”;  [DOCX]
6. Līguma veidlapa par Latvijas Zinātnes padomes  “Pēcdoktorantūras pētniecības informācijas sistēmas” izmantošanu un lietotāja tiesību veidlapa;  [DOCX]
7. Pirmās atlases kārtas nolikums angļu valodā ar pielikumiem.  [ZIP]
Datums 12. septembris, 2024
Laiks11.00
Atrašanās vietaMsTeams tiešsaistē

“Pēcdoktorantūras pētījumi” seminārs par pirmās atlases kārtas nosacījumiem notiks 2024. gada 12. septembrī

Latvijas Zinātnes padome aicina 1.1.1.9. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētījumi” potenciālos pētniecības pieteikumu iesniedzējus …

Vai drīkst iesniegt pieteikumu jaunajā 1.1.1.9. pasākumā “Pēcdoktorantūras pētījumi”, ja esmu īstenojis pētniecības pieteikumu 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts”

Jā! Pēcdoktoranti, kas īstenoja pētniecības pieteikumu 1.1.1.2. pasākuma ietvaros, drīkst sniegt pieteikumus arī jaunā 1.1.1.9. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētījumi" ietvaros, ja doktora zinātniskā grāda/zinātnes doktora grāda diploms iegūts ne vairāk kā 𝟏𝟎 𝐠𝐚𝐝𝐮𝐬 pirms pētniecības pieteikuma iesniegšanas termiņa un pētījuma tēma atbilst kādai no RIS3 jomām, t.sk. starpdisciplināram pētījumam.

Kādā slodzē jāstrādā pēcdoktorantam 1.1.1.9. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētījumi” pētniecības pieteikuma laikā?

Pēcdoktorantam visu pētniecības īstenošanas laiku jāstrādā pilnā slodzē, 1 PLE apjomā (8h dienā).

Vai pēcdoktorants papildus var strādāt citā darbā?

Pēcdoktorants paralēli darbam pie pēcdoktorantūras pētniecības projekta var strādāt citā pētniecības projektā, ja tas netiek finansēts no ERAF finanšu instrumentiem. Pie kam jāņem vērā, ka, ja pēcdoktorants strādā citā projektā vienā un tajā pašā institūcijā, tad darbs citā projektā jāsaskaņo ar šīs institūcijas vadību atbilstoši šīs institūcijas iekšējiem normatīviem aktiem. Jāievēro arī darba likumdošanas prasības par darbinieka noslodzi un atlīdzību, t.i., faktiski tādā gadījumā darbiniekam par darbu citā projektā jāmaksā virsstundas atbilstoši Darba likumā noteiktajam. No LZP puses iesakām neizvēlēties papildu darbu ar noslodzi liekāku par 0,2, lai neciestu pēcdoktorantūras pētījuma kvalitāte un visi paredzētie darba uzdevumi tiktu izpildīti laikus.

Kādi ir nosacījumi pētniecības pieteikuma zinātniskā mērķa atbilstībai Latvijas viedās specializācijas (RIS3) stratēģijas mērķu sasniegšanai?

Pētniecības pieteikuma iesniedzējs argumentēti pamato, kā pētniecības pieteikums un tajā plānotās darbības atbilst RIS3 mērķu sasniegšanai vai specializācijas jomu attīstībā. Atbilstību RIS3 mērķu sasniegšanai, izaugsmes prioritātēm vai specializācijas jomām pamato, balstoties uz Politikas plānošanas dokumentu datubāzē pieejamo dokumentu “Zinātnes un tehnoloģiju attīstības un inovāciju pamatnostādnes 2021.-2027. gadam”.

Ja pētniecības pieteikumā ir izvēlēts pielietot starpdisciplināru pieeju, tad sniedz pamatojumu kādā veidā starpdisciplinaritāte izpaudīsies pētniecības pieteikuma īstenošanas gaitā – kādas zinātnes nozares ir iesaistītas pētniecības pieteikuma īstenošanā un kā minētajās nozarēs izmantotās metodes un pieejas tiks integrētas pētniecības pieteikuma īstenošanas laikā, lai sasniegtu rezultātu, kurš nebūtu sasniedzams, ja netiktu izmantota starpdisciplināra pieeja. 

1.1.1.9. programmas “Pēcdoktorantūras pētījumi”  ietvaros atbalstāmi ir tādi starpdisciplināri pētījumi, kuru pamatjomā ir kāda no piecām RIS3 prioritārajām jomām. Sociālā vai humanitārā joma var būt iesaistīta tikai kā papildinoša klātesošā joma, kas sniedz papildu perspektīvu un kontekstu. Galvenais fokuss un izpētes virziens ir RIS3 jomas, tādējādi nodrošinot atbilstību programmas mērķiem un prioritātēm.

Cik ilgs laiks tiks dots pētniecības pieteikuma sagatavošanai no atlases izsludināšanas brīža?

Pētniecības pieteikuma sagatavošanai, no atlases izsludināšanas brīža tiks doti 2 mēneši.

Man šī gada augustā būs 10 gadi kopš pabeidzu doktorantūru  un neesmu bijusi bērnu kopšanas atvaļinājumā, kā arī uz pārejošas slimības lapas, kas ļautu pagarināt termiņu. Promocijas padomes lēmums par doktora grāda iegūšanu ir 2014. gada augustā un doktora diploms izsniegts 2014. gada oktobrī. Tātad šo projekta pieteikumu varu negatavot un nepieteikties, jo oktobrī, kad būs projekta iesniegšanas termiņš, kopš doktorantūras pabeigšanas būs pagājuši 10 gadi?

Par pamatu tiks vērtēts izsniegtais diploms. Iespēja pieteikties 1. atlases kārtas konkursā ir visiem tiem pretendentiem, kuru diplomi ir izsniegti ne agrāk par 2014.gada 6.oktobri. Piemēram, ja diploms izsniegts 10.10.2014. un konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 07.10.2024., pretendents konkursā var piedalīties. Ja diploms ir izsniegts pirms 06.10.2014. un pretendents nevar izmantot termiņa pagarinājumu (bērnu kopšana, darba nespēja), pieteikumu konkursā nevar atbalstīt.

Promocijas padomes lēmums tiks izskatīts kā saistošs tikai tajā gadījumā, ja diplomu fiziski pretendents vēl nav saņēmis. Šādā gadījumā diploma kopija būs jāiesniedz pie līguma slēgšanas.

 Vēlos uzzināt par doktora grāda nepieciešamību projekta iesniegšanas brīdī. Manā konkrētajā piemērā priekšaizstāvēšanās ir plānota jūnijā, tad paiet trīs mēneši, kur promocijas darbu izskata akadēmijā, un darba aizstāvēšana ir plānota septembrī, un tad paies vēl 6 nedēļas pirms izsniegs diplomu kā tādu. Jautājums ir sekojošs - vai ir jābūt diplomam uz rokām, vai arī pietiek ar akadēmijas atzinumu, ka darbs var tikt aizstāvēts (man teica, ka iepriekšējā PostDoc programmā tā esot bijis), jo projekta uzsākšanas brīdī PhD jau būs.

Ja uz projekta pieteikuma dienu promocijas padomē būs pieņemts lēmums par zinātnes doktora grāda piešķiršanu, bet diploms vēl nebūs izsniegts, pieteikumu varēsiet iesniegt, pievienojot promocijas padomes lēmuma kopiju. Zinātnes doktora grāda diploma kopiju būs jāiesniedz līdz līguma noslēgšanas dienai.

Vai sociālo un humanitāro zinātņu pētnieki šajā konkursā piedalīties nevar? Vai kāda konkursa kārta būs paredzēta arī sochum zinātniekiem? Un kādi nosacījumi, lai sochum zinātnieks varētu piedalīties šajā konkursā? 

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiEM Nr. 35 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšana un progresīvu tehnoloģiju ieviešana kopējā P&A sistēmā" 1.1.1.9. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētījumi" īstenošanas noteikumi” 1.1.1.9. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētījumi"  ietvaros tiek atbalstīti pētniecības pieteikumi un starptautiskās pētniecības pieteikumi, kas sniedz ieguldījumu Latvijas viedās specializācijas stratēģijas mērķu sasniegšanā vai specializācijas jomu attīstībā, tai skaitā starpdisciplināri pētniecības pieteikumi, kas atbilst vismaz vienai no definētajām Latvijas viedās specializācijas jomām.

1.1.1.9. programmas “Pēcdoktorantūras pētījumi”  ietvaros atbalstāmi ir tādi starpdisciplināri pētījumi, kuru pamatjomā ir kāda no piecām RIS3 prioritārajām jomām. Sociālā vai humanitārā joma var būt iesaistīta tikai kā papildinoša klātesošā joma, kas sniedz papildu perspektīvu un kontekstu. Galvenais fokuss un izpētes virziens ir RIS3 jomas, tādējādi nodrošinot atbilstību programmas mērķiem un prioritātēm.

Šeit ir informācija no RIS 3 skaidrojošā materiāla par starpdisciplināro sasaisti starp RIS3 specializācijas jomām un Sociālajām un humanitārajām zinātnēm:

Starpdisciplinārā sasaiste starp RIS3 specializācijas jomām un Sociālajām un humanitārajām zinātnēm

Sociālo un humanitāro zinātņu horizontālais pienesums RIS3 izpaužas dažādos veidos – analizējot organizāciju un aktivitāšu efektivitāti, identificējot problēmas un izaicinājumus sabiedrībā, izplatot un veicinot pielietojamību pētniecības rezultātiem, veicot tirgus izpētes, sniedzot plašāku perspektīvu (phronesis) par P&I aktivitātēm un to attīstības virzieniem.

Starpdisciplinārās tēmas sociālajām un humanitārajām zinātnēm 

(Avots: Latvijas Viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) specializāciajs jomas ar horizontālu ietekmi “Sociālās un humanitārās zinātnes”pētniecības ekosistēmas analītiskais pārskats)

Starpdisciplinārās tēmas sociālajām un humanitārajām zinātnēm

Pienesumu RIS3 virsmērķa – tautsaimniecības transformācijai uz augstāku pievienot vērtību-  sasniegšanai sniedz pētniecība ekonomikā, uzņēmējdarbības vadībā, darba tirgus un migrācijas jautājumos, dizainā un zināšanu un inovāciju pārnesē, 

Horizontālu pienesumu visās RIS3 jomās sniedz dzimtes (gender) aspektu pētniecība, uzvedības ekonomika, naratīvu, attieksmju, paradumu un lietotāju pieredzes izpēte, kā arī RIS3 jomās veikto pētījumu rezultātu izplatīšana.

Papildu starpdisciplinārajai un horizontālai pētniecībai, kas sniedz ieguldījumu RIS3 jomās, nozīmīga pētniecība tiek veikta arī šādās tēmās: kultūras mantojums, latvistika, filoloģija, politikas zinātne un demokrātija, mediju pratība un kritiskā domāšana, iekļaujoša sabiedrība, ārpolitika un aizsardzība.

(Avots:Sociālās un humanitārās zinātnes | Izglītības un zinātnes ministrija (izm.gov.lv))

BaibaK

Baiba Kajaka-Kargane

Nodaļas vadītāja
baiba.kajaka-kargane [at] lzp.gov.lv