Apvārsnis Eiropa Jaunumi
Eiropas balva sievietēm plakāts

Ar Eiropas balvu sievietēm novatorēm tiek godinātas sievietes uzņēmējas, kas ir Eiropas revolucionārāko inovāciju autores. Uz balvas saņemšanu var pretendēt sievietes no visas Eiropas Savienības, kā arī "Apvārsnis Eiropa" asociētajām valstīm, kuru radītās inovācijas veicina pozitīvas pārmaiņas cilvēku un planētas labā.

Balvu pārvalda Eiropas Inovācijas padome(EIC) un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT), un uzvarētājas izvēlas neatkarīga ekspertu žūrija. Kopumā tiks piešķirtas ne mazāk kā deviņas balvas.

  • Balvas tiek piešķirtas trīs kategorijās:
    • EIC Sieviešu inovatoru balva, kur balvas tiek piešķirtas trīs visaugstāk novērtētajiem pieteikumiem. Balvu fonds šajā kategorijā – 100 000, 70 000 un 50 000 eiro.
    • EIC Uzlecošā inovatora balva, kur iespējams pretendēt uz balvām – 50 000, 30 000 un 20 000 eiro;
    • EIT Sieviete - līderis balva, kur visaugstāk novērtētā pieteikuma autore saņems 50 000 eiro, savukārt otrais un trešais labākais pieteikums saņems attiecīgi 30 000 un 20 000 eiro naudas balvas.

Pieteikumi tiks vērtēti, pamatojoties uz trim kritērijiem: izrāviens, ietekme, kas ir būtisks atbalsts, piemēram, labklājības, izglītības, ekonomiskajai attīstībai, un iedvesma – sieviete, kas ir iedvesmojošas vadītājas, līderes un ar savu darbu spēj iedvesmot arī citas.

  • Pieteikumus var iesniegt līdz 2023. gada 25. septembrim plkst. 17.00 pēc Viduseiropas laika.

Visa informācija par Eiropas balvu un pieteikšanās iespējām pieejama Eiropas Zinātnes padomes tīmekļa vietnē : https://eic.ec.europa.eu/eic-prizes/european-prize-women-innovators-powered-eic-eit_en

Eiropas balvas sievietēm novatorēm NOLIKUMS: roc_horizon-eic-2025-prize-epwi_en.pdf (europa.eu)

Lai uzzinātu vairāk par iespēju pieteikties Eiropas balvai sievietēm novatorēm – aicinām piedalīties Informatīvajā seminārā 5. jūlijā no plkst. 12.00-13.00

Papildu informācija par semināru un reģistrācijas saite : https://bit.ly/3zqr3Po