Ideju cirks – jauna metode idejas attīstībai

Latvijā tiek radītas ne tikai lieliskas produktu idejas, bet arī metodes, kā radīt jaunus vai uzlabot esošos produktus. Jaunu metodi ‘’Ideju cirks’’ ideju attīstībai radījusi zinātņu doktore Elīna Miķelsone. Tā radīta, izpētot elementus, kas visbiežāk tiek izmantoti ideju ģenerēšanas un attīstības metodēs, apvienojot tos ar spēles elementiem. Tas radīts ar mērķi, lai popularizētu postdoktorantūras pētniecības projektu ‘’Ideju vadība’’.

Kopš 2021.gada februāra pētniece PhD. Elīna Miķelsone ieguvusi pēcdoktorantūras pētniecības atbalstu, lai starptautiskā līmenī turpinātu pētījumus par ideju vadību. Šī pētījuma ietvaros ne tikai tiks izstrādātas zinātniskās publikācijas, kuras tiks prezentētas starptautiskās zinātniskās konferencēs, bet arī tiks radīts podkāsts un ideju vadības rokasgrāmata organizācijām, lai ar to palīdzību radītu jaunas un uzlabotu esošās biznesa idejas un norises. Šobrīd projektā iesaistīti arī pētnieki no Anglijas un Beļģijas. Norises procesā pētniece meklē jaunus veidus kā popularizēt ideju vadību un tās pētniecību. Lai popularizētu rokasgrāmatu, kas tiks izdota 2022.gada beigās, ir radīta arī spēle ‘’Ideju cirks’’.

Izstrādātā spēle ‘’Ideju cirks’’ ļauj to spēlēt gan komandās, gan individuāli, izvēloties esošu vai jaunu produkta ideju, kuru attīstīt, ļaujoties spēles ieteikumiem, kādos virzienos meklēt radošus idejas pagrieziena punktus. ‘’Ideju cirks’’ piemērots gan jau spēcīgām biznesa organizācijām, gan jaunajiem uzņēmējiem, gan tiem, kuri vēlas attīstīt savu radošo domāšanu, izmēģinot spēli, piemēram, lai attīstītu kādu novecojušu produktu – jaunā un aizraujošā produktā! Spēle ir pieejama ikvienam bez maksas.

Projekta pētniece ir  zinātņu doktore Elīna Miķelsone. Inovāciju un ideju vadības lektore un konsultante, biedrības Ideju un inovāciju institūts valdes priekšsēdētāja un SIA ”Idea Innovation Institute” vadītāja. E. Miķelsones visas dzīves jomas saistītas ar inovācijām un ideju vadību- akadēmiskā, profesionālā un personīgā līmenī. Patstāvīgi atjauno zināšanas inovāciju jomā ārvalstu universitātēs. Regulāri uzstājas kā referente dažādās starptautiskās zinātniskās konferencēs un publicē rakstus zinātniskajos izdevumos. Profesionāli vairāk kā 10 gadus guvusi pieredzi vadošos amatos. E.Miķelsone par inovāciju un ideju vadību vadījusi lekcijas dažādām mērķauditorijām gan skolotājiem, gan skolēniem, gan jaunajiem, gan pieredzes bagātiem uzņēmējiem. Vadījusi lekcijas, vieslekcijas un seminārus par inovācijām un radošumu akadēmiskā vidē, piemēram, RTU, RSU, RISEBA, BA, BVK gan neformālā LLKC, ZRKAC, LIAA u.c. Paralēli No 2015.gada darbojas kā ideju un inovāciju konsultants. Izveidoto aktīvo inovāciju apmācību ”Ideju fitness” apguvuši dažādi uzņēmumi – Tet, TELE2, Evolution Gaming, CircleK u.c. Ar patiesu prieku darbojas RTU Dizaina fabrikā, palīdzot studentiem radīt jaunus produktus. Kopumā pēdējo 4 gadu laikā konsultējusi vairāk kā 400 esošos un topošos uzņēmējus inovāciju jautājumos. Elīna Miķelsone tiek piesaistīta arī kā inovāciju un ideju vadības speciālists dažādos projektos – Horizon2020, EstLat u.c.

Projektu atbalsta Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” projekta ietvaros – „IDEJU VADĪBA”, 1.1.1.2/VIAA/4/20/670.