PostDoc jaunumi
Pēcdoktorantūras pasākums 7. novembrī

Latvijas Zinātnes padome šā gada 7. novembrī plkst.13.00 rīko pasākumu “Pēcdoktorantūras programma - jauno zinātnieku atslēga veiksmīgai karjerai”, lai informētu par pēcdoktorantūras programmas rezultātiem un ieguvumiem, kā arī gaidāmo jauno programmu jauno zinātnieku atbalstam.

Pateicamies par lielo atsaucību! Reģistrācija šim pasākumam ir noslēgusies, jo sasniegts maksimālais dalībnieku skaits. 

Pasākumā būs iespēja ne tikai uzzināt par Pēcdoktorantūras programmas 2016.-2023. gadam rezultātiem, bet arī dzirdēt pieredzes un veiksmes stāstu no projektu īstenotājiem. Pieredzes stāstā dalīsies arī M.Sklodovskas-Kirī programmas pēcdoktorantūras stipendiāts. Būs iespēja arī diskutēt par jauno zinātnieku izaicinājumiem, karjeras attīstību un nākotnes perspektīvām.

Viena no nākotnes atbalsta iespējām jaunajiem zinātniekiem būs arī gaidāmā jaunā pēcdoktorantūras programma, kura ilgs līdz 2029. gadam. Par to pasākumā plašāka pastāstīs Izglītības un zinātnes ministrijas Struktūrfondu departamenta direktore Ilze Sīle.

Septiņu gadu laikā Latvijā īstenoti 342 pēcdoktorantūras pētniecības atbalsta projekti par kopējo finansējumu 42 miljoni eiro. Atbalsta pasākumu mērķis bija attīstīt pēcdoktoranta prasmes un palielināt zinātnisko kapacitāti, nodrošinot pēcdoktorantu karjeras uzsākšanas iespējas zinātniskajās institūcijās un pie komersantiem. Tāpat veicināt pētniecības kompetenču pilnveidošanu, cilvēkresursu atjaunotni un kvalificētu speciālistu skaita pieaugumu.

Pasākums tiek finansēts no darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” finanšu resursiem