Apvārsnis Eiropa
attels

Pagājušajā nedēļa NKP piedalījās European Mission Soil Week.

 

 

Eiropas augsnes misijas nedēļa šogad notika no 2023. gada 21. līdz 23. novembrim. Konference tika rīkota Spānijas Nacionālās pētniecības padomes (CSIC) centrālajās telpās Madridē, Spānijā. Konferencē NKP pārstāvēja Aiga Salmiņa un Lāsma Brenča, kas konsultē par “Apvārsnis Eiropa” 5. un 6. klasteri.

 Eiropas augsnes misijas nedēļa ir ikgadējs pasākums, kura mērķis ir popularizēt misiju “A Soil Deal for Europe”, palielinot izpratni par augsnes veselības nozīmi un veicinot pasākumus, lai aizsargātu un atjaunotu mūsu augsni.

Konference pulcēja Eiropas augsnes kopienu- pētniekus, politikas veidotājus, lauksaimniekus, mežsaimniekus, telpiskos plānotājus, zemes īpašniekus, zemes apsaimniekotājus, uzņēmumus un organizācijas.

Konferencē tika pārrunāts:

  • problēmas, kas saistītas ar ES augsnes uzlabošanu un uzturēšanu;
  • informācija par jaunākajiem misijas mērķiem;
  • ziņots par šobrīd aktīvajiem “Augsnes misijas” projektiem (PREPSOIL, NBSOIL, SOB4ES u.c);
  • praktiski piemēri un pieredze par “living labs” īstenošanu;
  • par klimata pārmaiņu  ietekmi uz augsnes veselību, kā augsnes veselība ietekmē pārtikas kvalitāti un kādas sekas pārmērīga zemes izmantošana atstāj uz augsnes veselību.

 

Vēlamies Jūs informēt, ka janvārī NKP organizēs informācijas dienu. Pasākumā varēsiet saņemt plašāku informāciju par augsnes misijas aktualitātēm un jaunajiem konkursu uzsaukumiem.

attels
attels