PostDoc jaunumi
postdoc_pas_07112023

2023. gada 7. novembrī notika pasākums, kas iezīmēja pēcdoktorantūras programmas būtisko nozīmi jauno zinātnieku karjeras attīstībā un Latvijas zinātnes attīstībā kopumā. Pasākums pulcēja jaunos zinātniekus, pēcdoktorantūras programmas jaunos zinātniekus un iesaistīto institūciju pārstāvjus, lai kopā atskatītos uz programmas ieguvumiem un rezultātiem no 2016.-2023.gadam, dalītos pieredzē un diskutētu par to, kā uzlabot programmu nākotnē.

Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar cilvēkkapitāla nozīmi Latvijas zinātnes attīstībā, pēcdoktorantūras programmas izvērtējumu, uzzināja par pēcdoktorantūras programmas rezultātiem un jauno pēcdoktorantūras programmu. To papildināja individuālie pieredzes stāsti, kas sniedza vērtīgas atziņas par jauno zinātnieku ieguvumiem un izaicinājumiem, kā arī karjeras attīstības perspektīvām. Diskusijas dalībnieki dalījās ar savu vērtīgo pieredzi, iedvesmas stāstiem un priekšlikumiem, kā uzlabot pēcdoktorantūras programmu. Šajā diskusijā tika akcentēti jautājumi par pēcdoktoranta prasmju un kompetenču attīstību, zinātniskās kapacitātes palielināšanu un pēcdoktorantu karjeras iespējām gan zinātniskajās institūcijās, gan pie komersantiem.

Paldies visiem, kas piedalījās.

Pasākums tika finansēts no darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” finanšu resursiem.

Bildes no pasākuma varat skatīt un lejupielādēt ŠEIT līdz 31.12.2023.