Apvārsnis Eiropa
Tuvojas Eiropas Inovāciju galvaspilsētas konkursa termiņš

Eiropas Inovācijas galvaspilsētas balva (iCapital) ir ikgadēja atzinības balva, ko piešķir Eiropas pilsētām, kuras vislabāk veicina inovāciju savās kopienās. Pilsētas saskaras ar dažām no visnopietnākajām sabiedrības un ilgtspējas problēmām, bet tām ir arī līdzekļi, lai tās pārvarētu, izstrādājot un piemērojot efektīvus inovatīvus risinājumus.

Tā ir vieta, kur idejas, cilvēki, valsts un privātie dalībnieki satiekas un sadarbojas savā starpā, lai uzlabotu sabiedrības dzīves kvalitāti. Tā ir dabiska ideju īstenošanas platforma, kur uzplaukst radikālas inovācijas, jo pilsētas nodrošina pamatu eksperimentiem ar jaunām tehnoloģijām un produktiem reālā vidē.

Jo īpaši astotajā izdevumā ir atzīts pilsētu ieguldījums vietējo inovācijas ekosistēmu attīstībā, lai veicinātu revolucionāras  inovācijas un sabiedrības labklājību.

2022.gadā Eiropas Inovācijas galvaspilsētas balvai ir divas kategorijas:

  1. Kategorija “Eiropas inovācijas galvaspilsēta”, kas aptver pilsētas ar vismaz 250 000 iedzīvotāju un apbalvo uzvarētāju ar EUR 1 000 000 un divus favorītus ar EUR 100 000 katru.
  2. “Eiropas augošā inovāciju pilsēta” kategorija, kas paredzēta pilsētām ar iedzīvotāju skaitu no 50 000 līdz 249 999 un apbalvo uzvarētāju ar EUR 500 000 un divus favorītus ar EUR 50 000 katram.

Nepietiekami pārstāvētās valstis: Bulgārija, Kipra, Horvātija, Čehija, Igaunija, Vācija (izņemot Dortmundi, Berlīni un Hamburgu), Ungārija, Īrija, Itālija, Luksemburga, Latvija, Lietuva, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Spānija (izņemot Barselonu un Madridi)

Vairāk informācijas: Atklāj pagājušā gada uzvarētājus un finālistus

Atbilstība, piešķiršanas kritēriji un kā pieteikties

Kontakti: EISMEA-ICAPITAL@ec.europa.eu / marija.plotniece@lzp.gov.lv