Apvārsnis Eiropa
Līdz nākama gada 7. martam ir iespēja pieteikties dalības paplašināšanas projektu konkursos “Excellence Hubs” un “ERA Chairs”.

Līdz nākama gada 7. martam ir iespēja pieteikties dalības paplašināšanas projektu konkursos “Excellence Hubs” un “ERA Chairs”.

Dalības paplašināšana un Eiropas pētniecības telpas stiprināšana “Apvārsnis Eiropa” horizontālajās aktivitātēs ir vairāki instrumenti, ar kuru palīdzību gan pētnieciskas organizācijas, gan uzņēmēji var attīstīties. Pieejami dažādi rīki, kas palīdz sekmīgāk plānot un pārdomāti ieguldīt finansējumu tajās darbībās, kurās nepieciešams. Šie projekti ir starptautiski un vērsti uz sadarbību. Iesakām  apzināt abu projektu konkursu iespējas attīstošu aktivitāšu plānošanai.

Pavisam nesen norisinājās Latvijas Zinātnes padomes Nacionālā kontaktpunkta rīkota konference “Apvārsnis Eiropa: Latvijas ceļš uz zinātnisko izcilību”, kurā Dace Kārkle no Organiskas Sintēzes institūta dalījās pieredzē par “ERA Chairs” pieteikšanās procesu un dažādiem īstenošanas aspektiem, ko būtu noderīgi potenciālajiem pieteicējiem zināt.

Prezentācija pieejama ŠEIT

Vairāk par “ERA Chairs” projektiem, nosacījumiem un labas prakses piemēriem var lasīt ŠEIT

Savukārt Izcilības centri jeb “Excellence Hubs” dod iespēju koncentrēties uz inovāciju paplašināšanu ne tikai savā valstī, bet arī ārpus tās. Tie ļauj inovācijas ekosistēmām apvienoties un radīt labāku saikni starp akadēmiskajām aprindām, uzņēmumiem, valdību un sabiedrību. Lai varētu pretendēt uz “Excellence Hubs” finansējumu, koordinatoram ir jābūt no paplašināšanas valsts, tomēr projekta dalībnieki var būt no jebkuras programmas “Apvārsnis Eiropa” asociētās valsts. Vairāk par nosacījumiem var uzzināt ŠEIT.

 “Excellence Hubs” konkursu programmā kopējais pieejamais finansējums ir 60 miljoni eiro, savukārt “ERA Chairs” - 97 miljoni eiro.

Kontaktpersonas jautājumu gadījumā:

SarmiteM

Sarmīte Mickeviča

Vecākā eksperte - Dalības paplašināšana; Civilā drošība sabiedrībai
sarmite.mickevica [at] lzp.gov.lv
DarjaA

Darja Aksjonova

Vecākā eksperte - EURAXESS; Kultūra, jaunrade un iekļaujoša sabiedrība; Dalības paplašināšana
darja.aksjonova [at] lzp.gov.lv