Apvārsnis Eiropa
EIT atklāj pirmo virtuālu pilsētu

Vairāk nekā 250 uzņēmējdarbības kursi būs pieejami īpašā tiešsaistes platformā, ko vadīs ES Inovācijas aģentūra.

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) ir izveidojis tiešsaistes mācību platformu, lai nodrošinātu vairāk kā 250 uzņēmējdarbības un prasmju attīstības kursus.

Platforma apvieno kursus no EIT ES mēroga klimata, pārtikas, veselības un izejvielu jomā. Šogad platforma ir izmēģinājuma stadijā, taču dažu gadu laikā tā būs pilnībā izveidota un darbosies, cenšoties līdz 2025. gadam sasniegt vienu miljonu lietotāju.

EIT vada deviņas zināšanu kopienas (ZIK) tādās nozarēs kā izejvielas, veselība, mobilitāte pilsētas un digitālā joma. ZIK vada izglītības programmas, uzņēmējdarbības paātrināšanas pakalpojumus un citas ar inovāciju saistītas iniciatīvas.

Kopš 2018. gada EIT ir novirzījis vairāk nekā 350 miljonus eiro uzņēmējdarbības izglītības pasākumiem visās ZIK.

Jaunā platforma aptvers plašu kursu klāstu, sākot no īpašas programmas meitenēm ar vidējo izglītību līdz vairāk nekā 60 programmām universitāšu studentiem un kursiem profesionāļiem. Platforma arī piedāvās kursus, kas palīdzēs universitātēm attīstīt spēju mācīt un veicināt inovāciju un uzņēmējdarbību.

 

Vairāk info: https://eit.europa.eu/news-events/news/launching-eit-campus-advancing-innovation-education

 

NKP eksperta kontakti

MarijaP

Marija Plotniece

Vecākā eksperte - Pētniecības infrastruktūras; Eiropas Inovāciju padome un Eiropas inovāciju ekosistēmas; Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts
marija.plotniece [at] lzp.gov.lv