Apvārsnis Eiropa
EIC Accelerator

Pašreizējā EIC mākslīgā intelekta (AI) platforma EIC Accelerator projektu iesniegšanai vairs nav pieejama. Līdz ar to kā ārkārtas pasākumu EIC ir pārstrukturējusi EIC Accelerator pieteikuma veidlapas finansēšanas un konkursu iespēju portālā (funding and tenders).

Uzņēmumi, kuri jau bija strādājuši pie pilnā (2. posma) projekta iesniegšanas EIC Accelerator pieteikumu iesniegšanas konkursam ar termiņu 2023. gada 7. jūnijā, tiks informēti un saņems pieteikuma dokumentu projektus pa e-pastu. Tie varēs nekavējoties turpināt savu pieteikumu iesniegšanu finansēšanas un piedāvājumu iespēju portālā, izmantojot portālā pieejamās pieteikuma veidlapas. Lai nodrošinātu vienlīdzīgu attieksmi vērtēšanā, uzņēmumiem, kas jau ir iesnieguši pilnu (2. posma) pieteikumu EIC AI platformā, arī būs atkārtoti jāiesniedz savs projekts. Arī šie uzņēmumi saņems savu pieteikumu, kas iesniegts EIC AI platformā, pa e-pastu.

Lai pielāgotos izmaiņām, kas attiecas uz pieteikumu iesniedzējiem, pieteikumu iesniegšanas termiņš (2023. gada 7. jūnijam) ir atlikts par divām nedēļām - līdz 2023. gada 21. jūnijam plkst. 17.00.

Īsā laikposmā uzņēmumi nevarēs iesniegt īsos (1. posma) pieteikumus. Īsie (1. posma) pieteikumi netiks iesniegti finansēšanas un konkursu iespēju portālā, bet gan atsevišķā EISMEA IT platformā, kas tiks ieviesta. Atsevišķa IT platforma 1. posma pieteikumiem ir nepieciešama to īpašo prasību dēļ (īsa veidlapa, pitchedeck un videoieraksts). Tāpēc uzņēmumiem, kas gatavo īsos (1. posma) pieteikumus, būs jāgaida, līdz sāks darboties jaunā IT platforma. Paredzams, ka tā būs gatava 2023. gada jūlija sākumā.

EISMEA plāno pabeigt visu īso (1. posma) pieteikumu izvērtēšanu četru nedēļu laikā, un pēc tam veiksmīgajiem pieteikumu iesniedzējiem būs līdz vienam gadam laika, lai sagatavotu pilnus (2. posma) pieteikumus. Uzņēmumiem, kas jau iesnieguši īsos (1. posma) pieteikumus, bet vēl nav saņēmuši (pozitīvus) novērtēšanas rezultātus, nebūs pietiekami daudz laika, lai sagatavotu pilnos (2. posma) pieteikumus līdz (aizkavētajam) termiņa beigām 21. jūnijā. Šiem uzņēmumiem savlaicīgi tiks paziņoti vērtēšanas rezultāti, un tie varēs iesniegt pieteikumus nākamajam termiņam (2023. gada 4. oktobris) vai termiņam 2024. gada sākumā.

Sīkāka informācija

Biežāk uzdotie jautājumi

Saite uz 2. posma pieteikuma formu

Kontaktpersona:

MarijaP

Marija Plotniece

Vecākā eksperte - Pētniecības infrastruktūras; Eiropas Inovāciju padome un Eiropas inovāciju ekosistēmas; Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts
marija.plotniece [at] lzp.gov.lv