Apvārsnis Eiropa
Vebinārs par konkursiem Eiropas Pētniecības telpas stiprināšanai

Aicinām  uz vebināru par 2023.–2024. gada konkursiem programmas Apvārsnis Eiropa sadaļā “Eiropas pētniecības un inovācijas sistēmas reformēšana un pilnveidošana”. 2023.gada konkursi tika atvērti 2022.gada 6.decembrī.

Vebinārs notiks 12. janvārī plkst. 10.00–12.30 (pēc Briseles laika) platformā MS Teams. Darba valoda angļu.

Šajā vebinārā uzzināsiet par attiecīgo kontekstu – Eiropas pētniecības telpa (ERA) un tās mērķi, kā arī par galvenajiem aspektiem, kas jums jāzina par konkursu tēmām un pieteikšanos. Turklāt divi veiksmīgie pieteicēji dalīsies savā pieredzē un padomos. Kopumā uzzināsit visu, kas jums jāzina, lai gūtu iedvesmu un intereses gadījumā pievienotos interesējošajam konkursam. Detalizēta darba kārtība ir pievienota 

un pieejama arī zemāk esošajā reģistrācijas saitē.

Reģistrēšanās ir obligāta.

Reģistrācija ir atvērta līdz 2023. gada 11. janvāra plkst. 12:00 (Pēc Briseles laika). Saite  uz MS Teams platformu reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta e-pastā dienu pirms pasākuma.  Šis pasākums netiks ierakstīts, prezentācijas dalībniekiem tiks nosūtītas pēc pasākuma.

Vebinārs ir organizēts sadarbojoties WIDERA Nacionālajiem kontaktpunktiem (NKP) no Horvātijas, Igaunijas, Vācijas, Latvijas un Lietuvas un ir paredzēts potenciālajiem pretendentiem no šīm valstīm.

Kas jāzina?
Reforming and enhancing the EU research and innovation system konkursi ir daļa no darba programmas “Widening participation and strengthening the European Research Area”. 

  • Finansēšanas shēmas ir koordinācijas un atbalsta darbības (CSA), kas paredzētas pētniecības un inovācijas sistēmu uzlabošanai ES un tās dalībvalstīs. Tas aptver plašu tēmu loku sākot no pētniecības un inovācijas rezultātu pārvēršanas ekonomikā, augstākās izglītības iestāžu piekļuves uzlabošanai izcilībai (un to institucionālajai attīstībai), kā arī Eiropas pētniecības telpas padziļināšanai, atbalstot paraugprakses izstrādi un pārņemšanu par tādām tēmām kā atvērta zinātne, sabiedriskā zinātne, zinātnes izglītība, dzimumu līdztiesība un aspekti, ētika.

Kontakti:

Liene Ekša

Vecākā eksperte - Eiropas Pētniecības padome; M.Sklodovskas-Kirī programma; Eiropas pētniecības telpas stiprināšana
liene.eksa [at] lzp.gov.lv