Apvārsnis Eiropa
EUSPAce

Šā gada oktobrī tiks izsludināts trešais Eiropas Savienības Kosmosa programmas aģentūras (European Union Agency for the Space Programme, EUSPA) konkurss, tāpēc Igaunijas Pētniecības padome, Latvijas Zinātnes padome, Lietuvas Pētniecības padome un EUSPA 21. septembrī rīkoja Baltijas “Apvārsnis Eiropa” EUSPA informācijas dienu.

Vebinārā potenciālajiem projektu pieteicējiem bija iespēja uzzināt vairāk par šā gada konkursiem un gūt atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem, lai spētu veiksmīgi izmantot programmas piedāvātās iespējas.

Tāpat vebināra bija lieliska iespēja dzirdēt iepriekšējo EUSPA “Apvārsnis Eiropa” konkursu dalībnieku veiksmes stāstus un ieteikumus, kā arī iepazīties ar citām Baltijas valstu organizācijām. Vebinārā piedalījušies uzņēmumu pārstāvji uzsvēra, ka regulāra sadarbība un tīklošanās ar pētniecības organizācijām, tehnoloģiju uzņēmumiem ir panākuma atslēga, lai varētu veiksmīgi īstenot projektus un realizēt ambiciozas idejas. Domājot par projektu pieteikšanu, svarīgi esot nodefinēt mērķus, kas saskan ar organizācijas stratēģiju, risināmos jautājumus un projekta apjomu.

Tāpat tiešsaistē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumi prezentēja savas intereses gaidāmo konkursu jomās un potenciālās sadarbības iespējas konkrētās tematikās, lai tādējādi atrastu sabiedrotos projektu īstenošanai.

Ar konkrēto uzņēmumu sadarbības iespēju redzējumu var iepazīties šeit:

Trešā EUSPA “Apvārsnis Eiropa” konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņš ilgs līdz 2024. gada februārim. Kopējais programmas konkursu budžets ir 34,5 miljoni eiro. Arī Latvijas zinātniskās institūcijas un uzņēmumi ir aicināti pievienoties kādam no konkursa konsorcijiem, kas centīsies izstrādāt visprogresīvākos risinājumus, kuru pamatā ir Eiropas Savienības kosmosa programmas komponenti.

EUSPA konkursi:

  • HORIZON-EUSPA-2023-SPACE-01-41 “EGNSS - Transition towards a green, smart and more secure post-pandemic society”
  • HORIZON-EUSPA-2023-SPACE-01-42 “EGNSS - Closing the gaps in mature, regulated and long lead markets”
  • HORIZON-EUSPA-2023-SPACE-01-43 “Copernicus-based applications for businesses and policy-making”
  • HORIZON-EUSPA-2023-SPACE-01-46 “Designing space-based downstream applications with international partners”
  • HORIZON-EUSPA-2023-SPACE-01-61 “EU GOVSATCOM for a safer and more secure EU” 

EUSPA konkursi ir iekļauti programmas Apvārsnis Eiropa II pīlāra sadaļā “Digitālā joma, rūpniecība un kosmoss”.

JūlijaA

Jūlija Asmuss

Kontaktpunkta vadītājs - Digitālā joma, rūpniecība un kosmoss
julija.asmuss [at] lzp.gov.lv