Datums 24. maijs, 2024
Laiks9.30–14.00
Vieta Rīga, Vaiņodes iela, 1. "Latvijas valsts meži"

Pieteikšanās termiņš ir beidzies

attels

NKP informē Jūs par CBE JU informācijas dienu, kas notiks 2024. gada 24. maijā, Rīgā. 

Norises vieta: Rīga, “Latvijas valsts meži”, Vaiņodes iela 1.

Datums: 24. maijs

Laiks: 9:30-14:00

Darba valoda: angļu

Reģistrācijas pasākumam: šeit

Pasākumā piedalīsies

  • D.Brigitta, CBE JU konkursu koordinators
  • S.Ambrosetti, Bio-based Industries Consortium pārstāvis
  • J. Rižikovs, vadošais pētnieks, Latvijas valsts Koksnes Ķīmijas institūts
  • K.Stankus, projekta koordinātors, Latvijas Finieris AS
  • J. Asmums, NKP vadītāja, LZP
  • E.F. Kuks RIS3 nodaļas vadītājs, IZM
  • D. Popluga, vadošā pētniece, LBTU
  • A. Kudrjavceva, Klientu apkalpošanas nodaļas vadošā speciāliste, LIAA

CBE JU ir 2 miljardu eiro liela partnerība starp Eiropas Savienību un Bio-based Industries, kas katru gadu organizē konkursus lai finansētu projektus, kas veicina konkurētspēju biorūpniecības nozarēs. Projekti atbalsta sadarbību starp dažādiem jomu pārstāvjiem visā Eiropā, sākot no biomasas ražotājiem un atkritumu apsaimniekotājiem līdz pētniekiem un pārstrādes nozarēm. Šogad konkursi tiks atvērti 24. aprīlī ar iesniegšanas termiņu 18. septembrī, plašāka informācija par partnerību un darba programma pieejama šeit.

Informācijas dienā piedalīsies CBE JU konkursu koordinators Dieter Brigitta un pārstāvis Samuele Ambrosetti no Bio- based Industries. Eksperti prezentēs 2024. gada jaunās konkursa prioritātes un tēmas, CBE JU specifiskās konkursa prasības, kā arī pieteikumu iesniegšanas un novērtēšanas procesus. CBE JU pārstāvji dalīsies ar padomiem, kā uzrakstīt labu projekta pieteikumu, kā atrast partnerus un kā veiksmīgi izmantot partnerības tīklošanās plaformu.

Informācijas dienas otrajā daļā tiks prezentēts BBI JU Flagship projekts“VIOBOND”, ko koordinē Latvijas Finieris. Projekta ietvaros tuvāko piecu gadu laikā Latvijā tiks uzbūvēta pirmā šāda veida vadošā rūpnīca, kas ražo rūpnieciska mēroga lignīna fenolformaldehīda (LPF) sveķus, kas tiek plaši izmantoti dažādos ikdienas produktos. Edvads Francis Kuks prezentēs aktualitātes saistībā ar Taisnīgopārkārtošanās fondu (TPF), kas ir viens no ES galvenajiem instrumentiem, lai atbalstītu reģionus pāriešanā uz klimatneitralitāti. Tā līdzekļi tiks galvenokārt izmantoti, lai pārorientētu dedzināmās kūdras sektoru, līdz 2030.gadam aizliedzot kūdru izmantot kā kurināmo materiālu. 

Jūlija Asmuss sniegs ieskatu par “Apvārsnis Eiropa” pētniecības un inovācijas programmas aktualitātēm un atbalsta mehānismiem zinātniskajām institūcijām. Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, vadošā pētniece Dina Popluga dalīsies savā līdzšinēja pieredzē, veiksmīgiem sadarbības piemēriem, izaicinājumiem, turpmākajiem plāniem un aktualitātēm, kas saistītas ar aprites ekonomikas projektiem. Savukārt pārstāve no LIAA, Arīna Kudrjavceva, pastāstīs par dažādām LIAA atbalsta iespējām uzņēmējiem, finanšu instrumentiem, kā arī par LIAA pārstāvniecībām Latvijā (reģionos) un par pārstāvniecībām ārzemēs.

Daļa no informācijas dienas tiks veltīta potenciālo dalībnieku tīklošanās iespējam. Dalībnieki pasākuma laikā varēs izmantot iespēju uzdot jautājumus CBE JU pārstāvjiem, nacionālajam kontaktpunktam, kā arī citu finansēšanas programmu pārstāvjiem.

attels
AigaS

Aiga Salmiņa

Vecākā eksperte - Klimats, enerģētika un mobilitāte; Pārtika, bioekonomika, dabas resursi, lauksaimniecība un vide; Kopīgais pētniecības centrs
aiga.salmina [at] lzp.gov.lv
LāsmaB

Lāsma Brenča

Vecākā eksperte - Klimats, enerģētika un mobilitāte; Pārtika, bioekonomika, dabas resursi, lauksaimniecība un vide
lasma.brenca [at] lzp.gov.lv